Yeşil Çayın Faydaları

yesil-cay-nasil-icilir-yeşil-çayın-zararları
Paylaş
 

Yeşil çay, son zamanlarda gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Özellikle son dönemlerde zayıflatma etkisi ile insanların en çok kullandıkları bitkisel çaylar arasında yer almaktadır.peki yeşil çay zayıflatırmı? Kilo verdirme etkisi, öncelikle ürünün içeriğinden sonra ise düzenli kullanımdan kaynaklanmaktadır. Hergün kahvaltıdan yaklaşık olarak yarım saat önce Yeşilçay tükettiğiniz zaman, açlık hissiniz yerini susuzluğa bırakıyor.

yeşil-çay-zay-zayıflatırmı-yeşil-çay-nedir

Yeşil Çay Nasıl Zayıflatır

Su, insan vücudunda kilo ya da yağ üreten bir bileşen olmadığından dolayı daha kolay hazmediliyor ve vücutta ki toksinleri atmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda su, bağırsak ve metabolizma faaliyetlerinizi çok önemli ölçüde etkilediği için çok kısa bir zamanda çok daha etkili ve sağlıklı bir şekilde zayıflatmaktadır. Ürünler tamamen bitkisel bir içeriğe sahip olduğundan dolayı vücudunuzda hareketsizlik sonucu oluşan ya da oluşabilecek yağlanmaları da önlemektedir.

Gün içerisinde aşırı halsiz durumda iseniz yeşilçay içerek kendinize gelebilir, verdiği enerji ile gece saatlerine kadar aktif bir gün geçirebilirsiniz.

Yeşil Çay Ne İşe Yarar

Zayıflama çayları içerisinde en etkilisi olan Yeşilçay, kilo sorunu yaşayan tüm insanları en sağlıklı ve hızlı şekilde zayıflatacak ürünler arasındadır. Şu da bilinmelidir ki bugün tercih edilen zayıflama haplarının birçoğunda yeşilçay özleri bulunmaktadır. Bunu da dikkate alarak hergün 2 bardak Yeşilçay tüketerek çok daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. unutulmaması gerekilen noktalardan bir tanesi’de fazla tüketildiğinde yeşil çayın zararları olduğunu unutmamak gerekir.

kekik-çayı-faydaları-nelerdir

Yeşil Çayın Cilde Faydaları

Yeşil çayın en öne çıkan özelliklerinden birtanesi antioksidan açısından zengin bir bitki olmasından dolayı cilt lekelerini giderir, sivilce ve akneleri tedavi eder, ayrıca yeşil çay siyah noktaların oluşumunu önleyerek daha parlak bir cilde sahip olmanıza yardım eder.

Yeşil Çay Adet Söktürürmü

Genellikle sorılan sorılardan birtanesidi yeşil ççıkan özellikleay erken adet söktürürmü yeşil çayın adet söktürdüğüne dair tıbbi olarak elimizde bir bilgi olmamasına rağmen, bazı bitkilerin adet söktürücü özelliği olduğunu söyleyebiliriz, Peki en iyi adet söktürücü bitkiler hangileridir. 

Adet Söktürücü Bitkiler

  • Adaçayı
  • Kekik
  • Zerdeçal
  • Kişniş Tohumu
  • Aloe Vera
  • Rezene tohumu
  • Nar suyu

zeytin-yapragi-cayi-nasil-yapilir-ac-mi-tok-mu-icilir-kac-gun-icilmeli

Zayıflatan Bitki Çayları

En etkili zayıflatıcı özelliği bulunan bitki çaylarının yapılışıyla ilgili tarifler vermek istiyoruz. Sizlerde evinizde bulundurduğunuz malzemelere göre fazladan malzeme almadan uygun bitki çayını yaparak güzel bir içme keyfi yaşayıp daha sonrasında fazla kilolarınızdan belirli bir zaman sonra kurtulmaya başlayabilirsiniz… İşte çeşitli bitki çaylarının tarifleri;

Yeşil Çay Faydaları: Vücutta bulunan fazla yağlarınızdan sizlerin kurtulmanız için hızlı yakma gibi özelliği bulunmasıyla beraberinde kanser risklerinin de düşürücü gibi bir özelliğinin de bulunması yanınıza kâr olacaktır.

Yapılışı: Bir tatlı kaşığı kadar yeşil çayı bir demliğe atabilir ve böylelikle sıcak suyu eklemenizle beraber 5 dakikada çayınız hazırdır.

Limon Otlu Çayı Faydaları: Yağ yakımı konusunda etkili olan bu çay, A vitamini içerdiği için aynı zamanda cildinizde de etkili güzellik kılar. Bağışıklık sisteminizin daha da güçlenmesini sağlar.

Limon Otu Çayı Yapılışı: Her bardak bir tatlı kaşığı ekleyeceğiniz bu ottan sonra sıcak su ekleyip 3 dakikalık bir demlenmesine bırakarak çayınızı hazır edebilirsiniz.

Mate Çayı Faydaları: Kan dolaşımında etkili olmasından dolayı enerjinizi daha fazla harcadır. Böylelikle zayıflama da etkilidir. C vitamini içerdiği için bağışıklık sisteminize de ve kuvvet kazandırır

Mate Çayı Yapılışı: Bir tatlı kaşığı kadar koyacağınız bardağınıza sıcak su ilave ederek 5 dakika demlendirin ve faydalarını görün.

Kayın Ağacı Yaprağı Çayı: Vücutta ki zararlı toksinlerin atılmasında, vücutta bulunan fazla suların atılmasına yararlıdır.

Kayın Ağacı Yapılışı: Bu çayda diğerleri gibi bir tatlı kaşığı kadar her bardağa eklenerek 15 dakika demleme süresine tutulur.

Civanperçemi Çayı Faydaları: Sindirimde etkili olup hızlandırıcı görevi sağlar. Yağlarınızı en iyi şekilde yakar ve çeşitli ağrılarda giderici etkisi gözlenir.

Civan Perçemi Çayı Yapılışı: Birkaç tatlı kaşığı her bardağa eklenecek bu çay otu, eklenecek sıcak su doğrultusunda 5 – 10 dakikalık demlenme süresiyle içilmeye hazırdır.

Kekik Çayı Faydaları: Damar tıkanık problemlerini gidermesiyle beraber vücutta yağların erimesi konusunda da faydalı etkileri vardır. Kan dolaşımını da hızlandırıcı etkisine sahiptir.

Kekik Çayı Yapılışı: Birkaç çay kaşığı ekleyeceğiniz kekik, bir bardak su içerisinde demlenerek 7-8 dakikalık süreç sonrasında süzülüp tüketilmeye başlanabilir.

Ada Çayının Faydaları

Adaçayı yapı olarak türkiye’de sıklıkla karşılaşılan ıtırlı ve acı bir tada sahip oldukça faydalı bir şifalı bitkidir. 50 den fazla türü olmasına rağmen aktif olarak kullanılan 5 adet türü bulunmaktadır. Adaçayı denildiği zaman akla her zaman faydalı ve şifalı bir bitki gelmektedir. Bu konuda üne kavuşması da haksız sebeplere dayanmamaktadır.

Genellikle çiçeği açtıktan hemen sonra kullanılmaya başlanır. Çiçeği mor renkten açık yeşil renge kadar sınırsız bir yelpaze içinde değişim göstermektedir. Dışarıdan bakıldığı zaman bu bitki doğrudan fark edilebilir. 1 litrelik bir suya biraz katılarak (10-20 gram kadar) biraz kaynatılır. Yeşil rengini verdikten sonra içilmeye hazırdır. Mide asidine zarar verdiği için günde iki üç bardaktan fazla tüketilmesi tavsiye edilmez.

Yapılan araştırmalar sonucunda adaçayına alışan insanların uzun süre boyunca bu bitkinin çayından vazgeçemediklerini ortaya çıkarmıştır. Bu durumun temel sebebi ise kendisine has tadından kaynaklanmaktadır. Adaçayının faydalarına gelince; zayıflama ve yağ yakmadan büyük artıları bulunmaktadır.

Bu durumun temel sebebi verdiği tokluk hissi ile doğrudan ilişkilidir. İçtikten sonra midede yavaş yavaş bazı kimyasal çözünmeler yaşanır. Bu da kişinin beynine tokluk hissinin gitmesine neden olur. Aynı zamanda vücutta yağ yakılımını etkileyen bir özelliği de bulunmaktadır. Diyet yapan insanlara günde birkaç sefer içmeleri tavsiye edilir.

Bu şifalı bitkinin diğer bir artısı da doğrudan sindirim sistemine ve boşaltım sistemine yaptığı olumlu etkilerdir.

Raspberry ketone nedir.

Çağımızın bir sorunu olan obezite ile savaşmada artık etkili bir yol var. Bu yöntem ise Raspberry ketonedir.

Bu ürün içeriğinde ahududu ketonu yeşil çay, narenciye, kafein, barut ağcı kabuğu ve funda bulunmaktadır. İçerisinde bulunan bu bitkilerle yağlarınızı daha hızlı yakmanıza yardımcı olur ve parçalanmalarına kolaylık sağlar. Bunu ise vücudunuzdaki adiponektin maddesini arttırarak yapar. Adiponektin arttıkça vücudunuzun sizin zayıf biri olduğunuzu zannediyor ve metabolizmanızın artmasıyla birlikte daha kolay kilo vermenizi sağlıyor.

Bu ürünü güvenle kullanabilirsiniz. Çünkü geliştirilme aşamasında fareler üzerinde yapılan sayısız testler sonucunda karaciğer ve karın bölgesindeki yağlanmanın azaltılmasına katlı sağladığı görülmüştür. Herhangi bir yan etkisi bilinmemektedir.

Ünlü Türk Doktor Mehmet Öz test etmiş ve aldığı sonuçlar neticesinde tavsiye etmiştir. ek olarak kan dolaşımınızı hızlandırır, sindirim sisteminizi rahatlatır, glikoz ve yağ asitlerini dengeler, vücudun yağ depolamasını engeller ve iştahınızın kapanmasına yardımcı olur.

Kullanım şekli ise düzenli olarak sabah ve öğle yemeklerinden yarım saat önce bol su ile tüketilmesidir. Düzenli kullanıldığında ektilerini sizde fark edeceksiniz.

 

Bu yazı 52 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun