Siğil Nasıl Geçer Siğil Otunun Faydaları

siğil-tedavisi-siğil-otu
Paylaş
 

Siğil Tedavisinde Doğal Yöntemler

Siğil nedir Siğil insan vücudunun dışında gelişen, en çok ellerde ve parmaklarda rastlanan, bene benzeyen fakat özellikleri benden çok farklı olan bir tür deri hastalığıdır.

Eller dışında genital bölgelerde (üreme organları) ve yüzde de görülebilir. Varoluş nedeni HPV adlı 100 ‘ den fazla türü olan bir virüstür. Siğil tedavisinde sıvı azot yardımıyla siğilin dondurulması, küçük bir ameliyat veya lazerle tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Siğillerle mücadele için önce mutlaka bir cilt doktoruna başvurulmalı ve doktorun önerileriyle reçetesi uygulanmalıdır. Öte yandan, tedavi için sözü edilen doğal yöntemler de vardır. Siğilin tedavilerden sonra tekrarlaması ihtimali vardır.

Siğile Doğal Tedavi Yöntemi

Siğil otu nasıl kullanılır Siğil tedavisinde doğal yöntemler denenecekse bunun da bilimsel verilere dayandırılması, doğal tedavi konusunda yetkin kişilerden yardım alınması ve siğilin çeşidinin tespit edilmesi gerekir. Her doğal tedavi yöntemi her siğile iyi gelmeyecektir.

Siğil tedavisinde kullanılan doğal yöntemlerin en bilinenleri soğan, sarımak ve incir sütü kullanmaktır. Soğanın tuzla dövülmesiyle elde edilen karışım siğilin üstüne koyulabilir. Siğili semizotu lapasıyla ovmaktan da fayda görülmesi olasıdır. Bir diğer doğal tedavi yöntemi de 1 fincan soğan suyu, 1-2 kaşık limon suyu ve 1 tatlı kaşığı ezilmiş sarımsağı siğile sürüp sonra da ılık suyla yıkamaktır. Çekirdekleri dövülmüş keçiboynuzuyla zeytinyağı karışımı da siğillere sürülebilir.

Siğil Bulaşıcımıdır

Siğiller bulaşıcıdır ve ciddi hastalıklara sebep olabilirler. Hızla yayılıyorlarsa ve ağrı varsa tedavi için zaman kaybetmemek gerekir.

Siğil Otu Nerede Yetişirsiğil-otu-tedavisi

Doğal olarak yetişen siğil otu yaprağı genellikle ılıman bölgelerde yetişmektedir, Siğil otunun bir diğer adları ise Bozot, Aygün ya da Bambul otudur. Boyları 50CM uzunluğuna kadar uzamakta olan bu otlar, dik gövde ve yumuşak tüy ile yeşil renginde ki yapraklarıyla faydalı şifalı bitkilerdir. Bu otun aynı zamanda çiçekleri de vardır. Salkımlar halinde gözüken çiçekler, siğillerin geçmesi için faydalıdır.

İnsanların ciltlerinde ister istemez farklı yerlerde oluşan siğilleri birçoğumuz bilmekteyiz. Bu siğillerin oluşumunda farklı nedenler vardır. Eğer sizler, siğil sorunlarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu siğil otunu kullanabilirsiniz. Bu otun adı da, siğilleri yok etmede yardımcı olduğundan gelmektedir. Bitkinin kendi özü olan yerden çıkartılan gerekli suyu siğil bölgelerinde sürerek siğilin yok olmasına, kurumasına yardımcı olmuş olabiliriz.

Siğil otunun faydaları;

  • İsminden de anlaşılacağı gibi siğil sorunlarını giderir.
  • Akrep, yılan gibi sokmalara karşı bu bitki faydalıdır.
  • Ateş düşürücü özelliği de bulunmaktadır.
  • Siğil otu, safra kesesinin artmasında da yararlıdır.
  • Mide ile ilgili ağrı ve diğer çeşitli rahatsızlıklar için de iyi gelen bir bitkidir.
  • Hemoroit gibi ciddi bir ağrıya da iyi gelen bir ottur.
  • Kan temizleyici özelliğine de sahip bir ottur.

Siğil Otu Yenir mi?

Siğil otu içerisinde bir tür zehir barındırdığından kesinlikle yenmesi söz konusu değildir

Siğil Otunun İçeriği

Vitamin olarak zengindir . İnülin, saponirı, katran, sirke asidi, benzoi asidi vardır. yaprağında ise %160-240 mg C ve E vitamini, karotin, folik asit, alkaloitler, yağlar bulundurmaktadır.

 

Bu yazı 92 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun