Saç Dökülmesine Çözüm

saç-dökülmesine-çözüm-erkek-kadın
Paylaş
 

Saçlarla ilgili dökülme problemleri, ülkemizde çevremize bakıldığında çeşitli sebeplerden dolayı yaşanan sorunların olduğunu göstermektedir. Çeşitli irsi nedenlerden birçok menopoz gibi rahatsızlık dönemlerine girmeyle beraber saç dökülmesi gerçekleşebilir. Genç bir bireyde görülen saç dökülmesi, ergenlik dönemine de bağlı kalabilir. Bunun dışında gerekli saç bakımın da yapılmaması halinde maalesef günümüzde saç dökülmesi sorunları ortaya çıkmaktadır.

Günümüz koşullarıyla saç dökülmelerine inanılmaz çareler de bulunmuştur. Birçok teknolojiden yararlanılarak saç ekimlerinden her türlü bitkisel saç çıkarma yöntemleri de bulunmuştur. Bunlardan birisi de sizlere önereceğimiz bazı bitkisel ürünleri Aktarlardan alarak kullanmanız doğrultusunda faydasını göreceğiniz susam yağı ve sarmısak yağı üzerinden geçmektedir.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm Yolları

Susam yağı ve sarımsak yağını alarak, bir kase içerisinde birer çay kaşığı kadar ikisini koyup karıştırın. Üzerine de bir kahve fincanı miktarınca su ekleyip karıştırıyoruz. Bu karışım sayesinde kısa zaman içerisinde saçlarınıza özel bir maske uygulayacak ve bitkisel bir yönden yararlı olmasını sizlerde gerçekleştirebileceksiniz. Ortalama 5 ay içerisinde saçların tekrar eski haline geldiği bilinmekte olup, dökülen saçlarınızın yerinde bulunan canlı hücreler, tekrar canlanarak saç çıkartacaktır.

Ayrıca sizlere bu yöntemi, kesinlikle temiz bir saça uygulamanız için önermekteyiz. Temiz bir saç için de genelde kullanıcılar, her duştan çıktıktan sonra uygulayabilir, saçlarınızın temiz olmasıyla beraber diplerine kadar masaj yardımıyla uygulayıp bitkisel karışımın fayda sağlamasında yardımcı olabilirsiniz.

Saçlarınızın dökülme problemlerine yararlı olacak başka bir bitkisel yöntem ise saç şampuanıdır. Saç şampuanları, saçlarınızı temizleyen bir şampuan olabilir ancak saçlarınıza zararı da olabilir. Bu nedenle saçlarınıza direkt zararı olan şampuanlar kullanmak yerine daha çok bilindik, saçlarınıza zarar vermeyecek ve içerisinde bulunan şampuanı tercih ederek, sizlerde saçlarınıza uygun şampuan seçmiş olabilirsiniz. Bu şampuan türü ile hem saçlarınızı besleyecek hem de saçlarınıza gerekli bakımı çamterebenti ile yağlayıp canlılık kazandırabileceksiniz.

Bu iki yöntem dışında dilerseniz eczane aracılığıyla da çeşitli dökülen saçlara etkili olarak tekrar çıkmasında yararı olan saç serumlarına da ulaşabilirsiniz. Bu serumlar, temiz saçlara uygulanmakta olan serumlar olmakla beraber, saçların döküldüğü bölgede ki saç hücrelerinin tekrar canlanmasında büyük ölçü de yardım sağlar ve tekrar çıkartır.

Bu yazı 15 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun