Elma Ve Kayısı Maskesi

Paylaş
 

Dört kayısı ve bir adet kırmızı elma ile cilt bakımını doktor ibrahim saraç oğlunun tavsiye ettiği bu kür ile hem daha genç, daha temiz cilt , ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Öncelikle bu kürümüzde dört adet orta boy kayısı ve bir orta sert ekşi olayan kırmızı elma ihtiyacımız olan malzemelerdir, dikkat edilemesi gerekilen husus kayısılırımızın yumuşak olgunlaşmış değil sert olamasına öncelikle özen göstermeliyiz.

Hazırlammış olduğumuz kayısı ve elma kabuğunun sıgacağı şekilde küçük bir  kap hazırlıyoruz, suyu kaba koyarken maskemizin ne çok koyu nede çok cıvık olamamsı için yeteri kadar su ilave edriz.

Kayısıyı dışarıdan çekirdeğe dogru 1,5 cm alarak soyalım,çekirdeğin dış yüzeyindeki  jelimsi plesenta kısmı alınmamalıdır, kırmızı elma kabukları ile beraber içerisinde çok fazla su bulunmayan kabımıza ekliyoruz. kısık ateşte 5 dk kadar üstü kapalı kaynatalım.

Kaynadıktan sonra lapa haline gelince, kullanmadan önce iyice ezilerek  homojen haline getirdikten sonra. biriaz soğuması beklendiktenn sonra , çok bastırmadan cilde masaj yapılarka yedirilir.

Kayısı Ve Elma Maskesinin Faydaları

Kayısıda buluna tokoferoller, ve betakaroten ler  meyvelerde renk veren maddelerdir , bu maddelerin özelliği ise antioksidan olmasıdır, bitkilerin hepsinde oranları değişse’de antioksidan az veya çok bulunmaktadır, kiminde daha yoğun olabildiği gibi kimide çok az miktarda bulunmaktadır.

Kayısı hücre zarını yenileme özelliği bulunmaktadır  membran özelliği ile de hücrelerimize esneklik kazandırmaktadır, Elma’nın Görevi İse cildimize gerginlik vererek cildimizin daha gergin ve pürüzsüz bir görünüm elde etmesini sağlar.

Ayda en fazla 3 defa olmak üzere bu kürü uygulayabilirsiniz, her yaptığınızda yenisini hazırlayıp yapınız.

Bu yazı 97 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun