Çin Çayı Nedir

Zayıflatan-çaylar
Paylaş
 

Çin Çayı, çok sayıda faydası bulunan bir içecektir. Çin çayı hakkındaki herşeyi ve nelere iyi geldiğini bilmekte yarar var. Bilinçli kullanımın yararlarını daha da arttıracağına şüphe yok.

Çin Çayı Faydaları

Liu Wei Di Huang Wan patentindeki klasik çin çayındaki bitkisel formüller sağlığa bire birdir. Şeker hastalığı, yüksek kolesterol, düşük adrenal, işitme yoksunluğu, görme zayıflığı, uykusuzluk gibi birçok soruna iyi gelmektedir.

Genç ya da yaşlı farketmez herkese faydalarını gösterir. Yavaş büyüyen gelişmemiş çocuklarda başarılı bir şekilde yardımcı olarak hızlı büyüme ve gelişmeyi sağlar. Bu formüldeki 6 bitki, kızılağaç köklü melez oğul otu, Dioscorea sap kökü, yabani kızılcık, şakayık, Poria Cocos mantarı, Alisma plantago aquatica kök sapından oluşur.

cin-cayi-nasıl-demlenir-zayıflatan-çaylar

Çin Çayının Hastalıklara Faydaları

Böbrek ve karaciğer yetersizliği hastalığında tanı konduğunda bu çay içilebilir, hastalığı iyileştirici etkisi vardır. Kuruyan kafa derisi, tırnak kırılmaları, kuru cilt ve dil sorunlarında da endikedir.

Gözlere, diyabet, sırt ve ayak ağrısı, zayıf dizler, aşırı susama, huzursuzluk, baş dönmesi, geze terlemeleri, sık idrara çıkma ve idrarda yanma, koyu lekeleri tedavi edici bir Çin tıbbi formülüdür. Yaşlanmaya bağlı sorunlar, stres, ateş sorunlarını yatıştırır, hayati sıvıları kontrol eder.

çin çayı-faydaları-nelerdir

Çin Çayı Cinselliğe İyi Gelirmi

Bu çay, lenfositlerin sayısını artırır ve sitokinlerin üretimini düzenler, böylece vücudun bağışıklık fonksiyonları düzenlenmiş olur. Cinsel sağlık için cinsel hormonlarının üretimini artırırken, enfeksiyon önleyicidir, adrenal kortesk hormonlarını düzenler. Kan şekeri seviyesini azaltır, diyabet için süperoksit dismutaz (SOD) aktivitesini arttırır. SOD vücuttaki serbest radikalleri ortadan kaldıran ömür uzatan bir enzimdir. Doğal enerji sağlayan bu ilaç bazı ilaçlarla kullanılmamalıdır.

Çin Çayı Nasıl Demlenir

Çin çayını normal bitki çayı demler gibi demleyebilir hafif ılıdıktan sonra tüketebilirsiniz.

Bu yazı 51 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun