Cilt İçin Kalojen Nedir

kalojen nedir-kalojen-üreten-besinler
Paylaş
 

Cilt İçin Kolajen Üreten Besinler

Kalojen Nedir? Kalojen genç görünen bir cildin en önemli sırrı ve yapı taşıdır kalojensiz bir cilt erken dönemde yaşlılık belirtisi göstererek kırışıklıklara mahkum olur. Kolajenler cilt için destek sağlayan, cildin sağlığını ve güzel görünümünü sağlayan proteinlerdir. Fakat insanlar yaşlandıkça kolajen üretimi yavaşlar ve cilt yaşlı bir görünüme sahip olur.

Dolayısıyla ciltte kolajen üretimini desteklemek cildin daha uzun süreler genç görünmesine yardımcı olacaktır. Bunun içinde yapılacak en temek şeylerden birisi doğru besinleri tüketerek ciltteki kolajen üretimini destelemektir.

kolajenin-etkileri-kalojen-besinler

Hangi besinleri tüketmeli?

Kolajen desteği ile üretimini artırmak için bazı besin gruplarındaki besinleri tüketmek oldukça fayda sağlar. Soya ürünleri, koyu yeşil yapraklı sebzeler, fasulyegiller, kırmızı meyveler ve sebzeler, C vitamini, kuru erik, omega 3 yağ asitleri, keten tohumu, hindi, siyah çikolata ve avokado yağı ciltteki koljen üretimine destek olacak besinlerdir.

kolajen_artirici_besinler_nelerdir

Kalojen besinlerin cilt için faydaları nelerdir?

Bu besinler antioksidan, lutein v.b. birçok oldukça yararlı maddeleri içermektedirler. Bunlar ciltte hücrelerin yenilenmesine ve vücuttaki serbest radikallerle mücadeleye destek olurlar.Peki yüzdeki kalojen nasıl arttırılır

Soya ürünleri cildi yaşlandıran enzimleri bloke ederler. Koyu yeşil yapraklı sebzeler cildi nemlendirir ve elastikiyet kazandırırlar. Fasulyegiller güçlü bir antioksidan madde olan hyaluronik asit üretimine destek olur. Kırmızı meyveler ve sebzeler çok güçlü antioksidan besinlerdir. kalojen desteği yiyeceklerden sağlanıldığı gibi kalojen haplar ilede olabilmektedir

Kalojen Besinleri Tüketirken Alınması gereken önlemler

Cildin genç görünmesi ve kolajen üretimini desteklemek için bu besinleri tüketirken bazı önlemleri de almak gerekir. Sigaradan uzak durmak, cildi güneşin zarlı etkilerine karşı korumak, ciltte kaliteli nemlendiriciler kullanmak ve sağlıklı bir diyet uygulamak önemlidir.

Bu yazı 49 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun