Cilt Beyazlatma

dogalguzelim.com
Paylaş
 

İnsanlar birçok sebepten dolayı ciltlerini beyazlatmak isterler. Cilt beyazlatma genelde ciltteki koyu bölgeleri ortadan kaldırmak veya azaltmak için bir yoldur. Cilt beyazlatmak için doğal çözümler kullanılabilmektedir.

Aşağıdaki doğal çözümleri uygulayarak cildinizi beyazlatmaya, cildinizdeki koyu bölgeleri azaltmaya başarabilirsiniz.bu yazımızda,Cilt Beyazlatma Bal Maskesi gibi doğal cilt beyazlatma maskelerine yer verip ayrıca merak edilen sorulara eksiksiz yanıt vermeye ve  ev de yapabileceğiniz cilt beyazlatma tariflerinden bahsedeceğim.

Cilt beyazlatma Yöntemleri Cilt Beyazlatma Nedir?

 

Cilt Beyazlatma Ürünleri olarak genellikle doğal cilt beyazlatma ürünleri olarak ,doğal maskeler kullanılsa’da kimyasal cilt beyazlatıcı ürünler cilt beyazlatma ilaçları,Cilt Beyazlatma Duş Jeli,gibi hiç azımsanmayacak kadar yaygınlaşmaya ve alternatif markalar gün geçtikçe artmaya başlamıştır,güvenilir cilt beyazlatıcı ürünler bulunsa da ,cildinize zarar verebilecek merdiven altı cilt beyazlatma ürünleri konusunda dikkatli olmamız gerekmektedir

Anında cilt beyazlatan ürünlerin içerisinde kimyasalların çok fazla olduğu cilde yan etkilerinin çok fazla olduğu bilinmektedir, anında cilt beyazlatan maskeler olduğu gibi bu maskeler geçici bir süre içerisinde ile etkili olmaktadır.

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Ve Tarifleri

Cilt Beyazlatıcı Maskeler ve Tarifleri

Cilt Beyazlatma Yöntemleri Pirinç

Pirinç suyu maskesi cildinizi beyazlatmak için çokça yapılan ideal maskelerden bir tanesi pirinç ve pirinç suyu maskesidir.

Malzemeler 

Bir kabın yarısını dolduracak kadar pirinç ekleyin kabın geri kalan kısmına su  ile doldurun,pirinç suyunun iyice çıkması için yaklaşık 15 dakika kadar sürekli karıştırın,pirinç suyunun çıktığından emin olduktan sonra yarım saat bekletin,pirinci uygun bir süzgeç ile süzün ardından peçete,havlu,pamuklu ince bir tülbent de olabilir maske şeklinde kesin süzmüş olduğunuz suyun içerisine batırıp çıkardıktan sonra çok kuvvetli olmayacak şekilde sıkın ardından yüzünüze uygulayın 20-30 dakika kadar beklettikten sonra, yüzünüzü ılık su ile yıkayın haftada 2 defa uygulayarak sonuç alana kadar devam edin.

Cilt Beyazlatıcı ve Leke Giderici Maske Tarifleri

dogalguzelim.com

Limon Suyu Cilt Beyazlatma

Limon suyunun hafif düzeyde Cilt Beyazlatma koyu bölgeleri açma özelliği vardır. Limon suyu sitrik asit içerir. Sitrik asit derinin üst kısmının değişmesine ve küçük koyu bölgelerin renginin açılmasına yardımcı olur. Şişelenmiş limon suyu iyi bir kaynaktır. Ayrıca taze limonu sıkarak da limon suyu elde edebilirsiniz. Limon suyunu gün içinde birkaç defa cildinizdeki koyu bölgelere uygulayın.

Hidrojen Peroksit Cilt Beyazlatma

Hidrojen peroksit iyi bir beyazlatma maddesi olarak bilinir. Hidrojen peroksit birçok güzellik ürününde ( diş beyazlatıcı, saç boyaları v.b. ) kullanılmaktadır. Hidrojen peroksit cilt beyazlatmada da kullanılabilir.

Ayran ve süt Cilt Beyazlatma

Ayran ve süt eskilerden beri cilt beyazlatmada kullanılan çözümlerdir. Bu ürünlerdeki laktik asit cildin üst kısmını yenileyen bir doğal asittir. Cilt yenilendikçe ciltteki koyu bölgeler daha az görünecektir.

Portakal kabukları Cilt Beyazlatma

Portakal kabukları cilt beyazlatmada kullanılabilir. Portakal kabuklarını güneşte kurutun. Portakal kabukları kuruduğu zaman onları öğütün ve toz haline getirin. Öğütülmüş portakal kabuğunun içine süt ekleyerek karışım elde edin. Her gün bu karışımı cildinizde beyazlatmak istediğiniz bölgeye uygulayın.

Cilt Beyazlatma Nohut Maskesi

Nohut maskesi hem cilt rengini açmada hem cilt derisini sıkılaştırmada etkili bir cilt beyazlatma maskesidir

Yarım çay bardağı nohut unu,yemek kaşığı süt kreması,bir çay kaşığı bal,4-5 damla limon suyu,

Bütün malzemeleri karıştırarak ,maske haline getirdikten sonra,15 dakika dinlendirin ardından yüzünüze ince tabaka halinde uygulayın, 15 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulayın haftada en az 2 defa sonuç alana kadar devam edin.

Domates suyu ve kireç suyu Cilt Beyazlatma

Domates suyu ile Cilt Beyazlatma ve kireç suyuyla karışım yapmak cildinizi beyazlatmaya ve bronz cildinizi açmaya yardımcı olur. Domates suyunun içine birkaç damla kireç suyu ekleyin ve karışımı yüzünüze uygulayın. Karışım 15 – 20 dk yüzünüzde kalsın ve sonra yüzünüzü iyice yıkayarak durulayın.

Nane Yaprakları ile Cilt Beyazlatma

Nane yapraklarını iyice öğütün. Öğüttükten sonra su ekleyin ve iyice karıştırarak karışım elde edin. Hazırlanan karışımı cildinize uygulayın. 20 dk. kadar cildinizde kalsın. Sonrasında cildinizi iyice yıkayarak durulayın.

Badem ve süt Cilt Beyazlatma

dogalguzelim.com

Badem ve süt kullanılarak hazırlanan yüz maskesi cilt beyazlatmak için kullanılabilir. Gece yatmadan önce 4 tane bademi suyun içine ıslanmaya koyun. Gün içinde bademleri iyice öğütün. Yatmadan önce öğütülmüş bademlerin içine süt ekleyerek iyice karıştırın ve hamur haline getirin. Karışımı cildinize uygulayın. Böylece uyuyun. Sabah kalkınca cildini suyla iyice yıkayın. Bu uygulamayı 15 gün boyunca yapın.

Cilt Beyazlatma ‘da Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı ciltteki mikropları temizleyici,akneleri giderici,iltihabı azaltıcı etkisi bulunmaktadır,cilt beyazlatmada çok etkili bitkisel bir ürün olmamakla beraber,cildinize sağlamış olduğu farklı yararlarından dolayı değerli bitkisel yağlar kategorisindedir.

Yukarıda vermiş olduğumuz cilt beyazlatma tariflerini erkekler de aynı şekilde uygulayabilirler her hangi bir sakıncası bulunmamaktadır, tabi cilt hastalığı alerjik durumu olanlar maskeleri kullanmadan önce kesinlikle test etmeleri gerekmektedir.

Cilt Beyazlatma Uygulamaları

Yumurta Ve Limon İle Cilt Beyazlatma

Kalıcı Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt Beyazlatma için Neler Yapılmalı

Ocağın üstüne kızartma tavasını koyun. Ateşi orta dereceye ayarlayın. Tava ısınana kadar bekleyin

Isındıktan sonra kızartma tavasının içine yumurta beyazlarını ve limon suyunu dökün. İnce bir hamur halini alana kadar karışımı sürekli karıştırın. Sonra hazırlanan karışım tavadayken ocağın üstünden alın ve ocağı kapatın.Karışımı bir kap veya kavanozun içine koyun. Kavanozun kapağını iyice kapatın. Hava geçirmemelidir. Soğuması için kavanozu buzdolabına koyun.

Soğuduktan sonra karşımı cildinizde koyulaşmış bölgelere uygulayın. Bu karışımı yüzünüzdeki koyu bölgeler için de uygulayabilirsiniz.

15 dk. kadar cildinizde kaldıktan sonra bol suyla iyice cildinizi yıkayarak temizleyin. Cildiniz beyazlaşana kadar her gün bunu uygulayın.

Cilt beyazlatma uygulaması her cilt için uygun olmayabilir. Kimi zaman kaşıntı verebilir veya tahriş edici olabilir. Eğer böyle bir etkisi olursa kullanmayı bırakın.

Cilt Beyazlatıcı Krem’ler

 • Arap Kızı Kremi,
 • Redist Beyazlatıcı Krem
 • Fade Out Krem
 • Body Krem
 • Transvital White Pure
 • Kontes Fondoten Pudralı Krem
 • Nuxe Beyazlatıcı Serum

Cilt Beyazlatan Sabun’ları

Cilt beyazlatma sabunları olarak en iyi cilt beyazlatma sabunları’nı sizler için araştırdık.ayrıca cilt beyazlaştırıcı sabun kullananlar ın yorumlarına genel olarak bakıp cilt beyazlatma sabunu faydaları ve zararlarını araştırdık kısa maddeler halinde açıklayalım.

Ayrıca sabunların haricinde Cilt Beyazlatıcı Sprey leride bulunmaktadır başlıca cilt beyazlatıcı spreyler şunlardır.

 • Daralis cilt beyazlatıcı sprey
 • Bıoaqua cilt beyazlatıcı sprey
 • Wholesale cilt beyazlatıcı sprey

Eniyi cilt Beyazlatma Sabunları Ve Kremler

 • Dr. C. Tuna Yüz Beyazlatıcı Sabun
 • Thalia Doğal Cilt Beyazlatma Sabunu 150 gr
 • Ardıç Katran Sabunu
 • Sebamed Cleansing Bar 100gr
 • whitegold cilt beyazlatma sabunu
 • Himalaya herblas Cilt Beyazlatma jeli

En çok Kullanılan ve test edilmiş,başarılı sonuçlar alınmış başlıca ürünleri saydık,sayamadığımız bir çok cilt beyazlatma sabunları ve diğer cilt beyazlatma ürünleri bulunmaktadır.

Cilt Beyazlatıcı Sabun Kullananlar

Cilt Beyazlatıcı Ürün Kullanalar ve Cilt Beyazlatmak için bitkisel Sabunlar,Karma ciltler için kullanılan cilt beyazlatıcı sabunları,kullananlar tarafından hem koku olarak hemde cilt rengini açmada başarılı memnun edici sonuçlar elde edildiği,kullanıcılar arasında kabul görmüştür,bunun yanında sabun kullananlar ciltteki ölü derileri atmada cilt beyazlatma sabunlarının faydalı olduğunu belirtmişlerdir. Cilt Beyazlatma aktar larda bulunan cilt beyazlatıcı doğal ürünler için tavsiye etmeleri hususunda yardım alabilirsiniz.

Çok fazla bilinmeyen tarifler kullanarak,cilt beyazlatma merakı aşırı maske kullanımına yönelerek,Cilt heyazlatma hastalığı na dönüşmemelidir.

Cilt Beyazlatma Lazer Uygulaması

dogalguzelim.com

Cilt beyazlatmanın bir diğeri en etkili cilt beyazlatma yöntemleri arasında ise lazer ile cilt beyazlatma yöntemidir cilt türüne göre seansları ve ücretleri farklılık göstere bilmektedir, diğer yöntemlere nazaran daha maliyetli olduğundan çok şimdilik çok fazla talep görmemektedir,arasında lazer yöntemi ile cilt beyazlatma daha kısa sürede yapılmaktadır.

Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemleri

dogalguzelim.com cilt maskeleri

En Etkili Cilt Beyazlatma yöntemleri arasında başarılı sonuçlarından ve göz alıcı kar gibi beyaz bir cilt denilince ilk olarak pürüzsüz ciltlerinden dolayı japonlar gelmektedir, Japonların pürüzsüz ve beyaz ciltleri eminim sizinde dikkatinizden kaçmamıştır,cilt beyazlatmayı düşünenler haklı olarak öncelikle Japonların ciltlerine benzer bir cilt yapısına ve rengine sahip olmak istemektedirler,Cilt Beyazlatma estetik olarak japonların belirgin özelliği halini almıştır ,özel bir formül ile mi yapıyorlar,gizli bir sırlarımı var,genetik yapıları gereği mi böyleler,bunların hepsi bir etken olabilir,bizim kesin olarak bildiğimiz ve Japonların cilt beyazlatmada ve pürüzsüz bir cilde sahip olmalarının altında yatan en önemli neden den bahsedeceğiz.

 • Japonlar gelenek görenek ve ananelerine bağlı bir toplulukturlar,geçmişten günümüze istikrarlı bir şekilde beyaz ve pürüzsüz ciltlere sahip olmalarının altında yatan en önemli nedenlerden bir buna bağlı, nasıl mı?
 • Japonlar geçmişten günümüze kadar cilt bakımına çok önem veren ve günlük hayatlarının bir parçasıymış gibi hiç ihmal etmemeleri,yorulmadan ve bıkmadan belli aralıklar ile cilt bakımı yaparlar.
 • Cilt bakımı derken aklınıza çok karışık cilt maskeleri gelmesin,makyajı çok az yapmaktadırlar,ama bunun yanında doğal bakım ürünlerinden asla vazgeçmiyorlar.
 • En çok kullandıkları kremler arasında cilt beyazlatıcı kremler bulunmaktadırlar.
 • Suyu çok içmektedirler her gün belli miktarda su tüketmektedirler,Suyun cilt üzerindeki olumlu etkisini bilmeyenimiz yoktur.
 • Japonlar tütün ürünlerinden çok uzak duran bir toplum olmalarından dolayı ciltlerinin güzelliğinin bir kısmını tütün ürünlerini kullanmamalarına borçludurlar.
 • Teknolojinin diğer ülkelere göre daha ilerlemiş olması ve daha yaygın kullanılmasından dolayı en küçük cilt problemlerini lazer tedavisi ile tedavi etmektedirler.
 • Süt banyosu yapmaları
 • Süt tüketimini seven Japonlar ayrıca yoğurt benzeri süt ürünlerini sıkça tüketmeleri cilt sağlığı konusunda ayrı bir etkendir.
 • Japonların tofu maskesi diye adlandırdıkları maskeyi sıkca yapmaları.Cilt Beyazlatma Cihazı kullandıkları bilinmektedir.
 • Geçici beyazlatma yöntemi olan fondöten ile cilt beyazlatma
 • Cilt Beyazlatma Köpüğü Kullanmaları
 • Patates ile cilt maskesi yapmaları

Cilt Beyazlatma da doğal Yolları Japonlar toplumsal olarak kullanmaktadır.

Cilt Beyazlatma Ameliyatı

Cilt beyazlatma ameliyatı çokca tavsiye edilmeyen zamanla ciltte bazı problemlerin oluşmasına neden olduğundan tercih edilen bir yöntem değildir.

Cilt Beyazlatıcı ve Leke Giderici Maske Tarifleri

Aspirin İle Cilt Beyazlatma Cilt Lekelerini Giderme

Ev de yapılabilen cilt beyazlatma maskelerinden biri aspirin maskesidir.Haftada bir kere yapabileceğiniz aspirin maskesi cildinizde ki siyah noktalara ve akne lere çözüm olabileceği gibi cilt renginizin  açılmasında da etkili olmaktadır.

Gül Suyu ile Cilt Beyazlatma

Gül suyu Osmanlı kadınlarının vazgeçilmez cilt bakım ürünleri arasında yer almaktaydı, cildinizi besleyip canlandırdığı gibi uzun vadeli kullanımda cilt rengini açmaktadır.

Cilt Beyazlatma Arnavut Kremi

Cilt Beyazlatma Bitkisel Krem olarak ta bilinen Arnavut kremi cilt beyazlatma,aknelerin tedavisinde,cilt sağlığına faydalı yönleri ile Osmanlı zamanından beri sıkca kullanılan kendini alanında ispatlamış bir kremdir.diğer bir ismi ise cilt beyazlatmadaki başarılı sonuçlarından dolayı aklık kremi olarak ta nam salmıştır.

Genital Bölge Kararmalarına Cilt Beyazlatma

Özellikle sağlıksız ve pamuklu olmayan iç çamaşırların kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan genital bölge(Vajina)ve koltuk altı kararmalarına karşı cilt beyazlatma yöntemleri vücudumuzun diğer bölgelerine uygulamış olduğumuz maskeleri kullanabileceğimiz gibi,lazer ile genital bölge beyazlatma işlemi 25 dakika sürmektedir,bal ile süt tozunu karıştırarak macun haline gelene kadar karıştırın ardından genital bölgeye veya koltuk altınıza sürün 20 dakika beklettikten sonra yıkayarak temizleyin.

Aloe Vera Jel ile bikini bölgesi (vajina) beyazlatma

Aloe Vera jeli bikini bölgenize uygulayarak 15 dakika bekleyin bu işlemi sonuç alana kadaar haftada en az iki kere uygulayın.

Limon Suyu ile Bikini Bölgesi (vajina) Beyazlatma

Limon suyu ve bir miktar lor peynirini karıştırıp maske kıvamına ketirin sonuç alana kadar kararmış bölgeye uygulamaya devam edin.

Cilt Beyazlatma Bitkisel Yağlar

Bikisel yağlar genel olarak cilt sağlığı için önemli cilt besleyici ürünlerdir,cilt beyazlatmada çok etkili olmasalarda cilt sağlığı ve kırışıklıklar iyi geldiği bilinmektedir.

Ihlamur Ve Pirinç Unun ile Cilt Beyazlatma

Ihlamur ve pirinç ununu maske haline getirerek Cildinize uygulayın 20 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü durulayın, haftada 2 defa sonuç alana kadar devam edin

Hatırlatma Ve Uyarılarımız: Maskeleri ve kremleri kullanmadan önce test etmenizi,eğer kronik bir hastalığınız var ise doktor tavsiyesi almadan kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Bu yazı 125 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun