Avakadolu Saç Maskesi

avakado sa. maskesi tarifi faydaları
Paylaş
 

Kadınların en çok saç konusunda şikayetci olduğu noktalardan bir tanesi olan cansız ve kuru saçlar için avakado saç maskesi ile çözüm bulmaktadır, avakado bitkisinin içerisinde bulunan A, D ve E vitamini yönünden zengindir bolca bulunan bu vitaminler saç diplerini besleyerek saçlara canlılık verdiği gibi daha yumuşak kırılmayan saçların oluşmasın da inanılmaz katkıları bulunmaktadır.  Her gün saç bakımı için kendilerine zaman ayıramayanlar hafada bir defa yapacağı avakado saç maskesi ile bu soruna büyük ölçüde çözüm bulmuş olacaklardır.

Avakado tüketmenin vucudumuza bir çok faydası olduğu inkar edilemez avakado bitkisinden elde edilen avakado yağının saçlara sürmenin yanı sıra avakado yemenin’ de saçlara dolaylı yoldan faydası bulunmaktadır. Avakado hakkında merak edilen ve sıkca sorulan soruların başında gelen avakado saça iyi gelirmi? Avakodo Saça Sürülürmü? Saça avakado yağının faydaları gibi sorulara kısaca yanıt vermeye çalışacağız.

Avokadolu saç maskesi Nasıl Yapılır

Avakado saç maskesi kısa zamanda kolayca hazırlanabilir bir maskedir.

 • Öncelikle 1 adet avakadoyu güzelce soyun kabuk bırakmamaya özen gösterin.
 • İstepinize göre zeytin yağı veya yumurta sarısı ile karıştırın.
 • Blender ile veya başka uygun araç ile püre haline gelene kadar ezin.
 • Hazırlamış olduğunuz maskeyi 5 dakika kadar dinlendirdikten sonra maskenizi kullanabilirsiniz.

Avakodo Saça Nasıl Uygulanır

Hazırlamış olduğunuz avakadolu saç maskesini parmak uçlarınıza alarak saç diplerine doğru yavaşca yedirip masaj yaparak uygulayın. Uygulama bittikten sonra bone yardımıyla saçlarınızı kapatın yarım saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Avakodo Saça Uygulanır mı?

Avakado bitkisi maske kıvamına getirerek saçlara uygulanır bunun için bir kaç seçenek bulunmaktadır, avakado maskeini hazırlamak için yumurta sarısı kullanabileceğiniz gibi zeytinyağı ilave ederek veya sadece zeytin yağı ve yumurta sarısı ile de hazırlayabilirsiniz.

Avakodo Maskesi Saça Faydaları

 • Saçları yumuşatarak kırılmaları önler.
 • Saçları besler.
 • Kepeklenmeyi önler.
 • Saçları dolgunlaştırır.
 • Saç diplerini güçlendiri.
 • Saçlara canlılık verir

Avakodo yemenin saça faydaları ise yukarıda saymış olduklarımız ile benzer özellikler taşımaktadır.

Avakodo Yağı Saça direk Sürülürmü

Avakado yağının saça direk sürülmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır, banyo öncesi saç diplerine kullanılıp yarım saat kadar saçlarda bekletilip banyo yapılması tavsiye edilmektedir.

Avokado yağı ayrıca kuru ciltler için nemlendirici özelliği bulunduğundan dolayı avakado yağını cilt için kullannalar oldukça memnun kaldıkları belirtmişleridi tabiki kullanmadan önce cildinizde test etmeden kullanmamalısınız.

Bu yazı 86 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun