Apandisit Belirtileri

Paylaş
 

Karın boşluğunuzda ağrılar hissediyorsanız, kontrol etmek için elinizle, hafifçe  karın boşluğunuza baskı uygulayın ağrı hissiniz düşüyor ise, endişe etmeyin sıradan bir gaz sancısıdır.Ama  ağrı git gide artıyor ve sizi kıvrandıracak vaziyete getiriyor ise apandisit den şüphelenebilirsiniz.Bu gibi durumlarda müdahalenin, ne kadar hayati bir önem taşıdığını bilmemiz gerekir, Apandisit rahatsızlıklarında ne yapılması gerektiğinin bilmek gereklidir. Apandisit problemi yaşayan birçok insana acil müdahale edilmesi gerekir bunun gibi acil tıbbi durumlar için semptomları bilmek ve her zaman tetikte olmak hayati önem taşır her an müdahaleye hazır olunmalıdır.

Apandisit Vücudumuzun Neresindedir

Apandisit Ne Tarafta

Rahatlamak istediğinizde uzanmak istersiniz uzandığımız da kısa süreli bir ağrı kesintisi olur hemen ardından Ağrı tekrar şiddetli bir şekilde devam eder.

İltihaplı olduğunu anlamanız için öksürmeye çalışın öksürdükçe karın boşluğu bölgenizde mide yanmasına benzer bir yanma hissedersiniz var ise apandisitin izle iltihap var demektir.

Apandisit anlayıp tedbir alma süreniz yarım gün ile bir gün arasındadır bu süre içerisinde tespit edip müdahalede bulunmanız gerekmektedir Aksi takdirde geç kalmış olursunuz.

Apandisit kalın bağırsak gurubunun başlangıç noktasında bulunmaktadır, apandisit probleminin başlıca nedeni organda oluşan iltihaplanmadır.

Farklı yaş gurubunda bu rahatsızlık baş gösterebiliyor.

Biraz Daha Detaylı Bilgi Edinelim

Apandisitin belirtileri Nelerdir..?

Ne şekilde Bir Ağrı Hissediyorsunuz.

 • Karın boşluğunda göbek bölgenize yakın yani karnınızın tam orta bölgesinden başlayan bir ağrı tipidir.
 • Ağrı özellikle göbek deliği bölgesine  yakın olarak karnınızın ortasında başlar. ağrı giderek karnınızın alt kısmına doğru iner, elinizle bölgeye en ufak bir baskı uyguladığınızda ağrınızın dayanılmaz boyuta çıkmasına neden olur.
 • Diğer belirti ise Karın bölgenizde midenize yakın yerlerde sertlik olur, Acıktığınızı hissetmezsiniz.
 • Yolda yürürken leğen kemiğinin üst kısmında ağrı hissedersiniz genellikle sağ kısımda Ağrı meydana gelir.
 • Apandisit olduğundan şüphe ederseniz hemen zaman kaybetmeksizin hastaneye gitmek    lazım çocuklar bazı belirtileri söylemekten bir dura biliyorlar Bundan dolayı çocuklar üzerinde Buna benzer bir sıkıntı gördüğünüzde ilgilenip sonuca varmaya çalışın Çünkü zamanla yarışıyorsunuz.

Çocuklarda Apandisit Olduğunun Belirtileri.

Bu saymış olduğumuz belirtilerin hepsini dikkate almanız da hayati önem vardır.

Yemek yeme ihtiyacı duymazsınız işte kaybı meydana gelir tokluk hissedersiniz Ama bu tokluk sizi rahatsız eder Ve ayrıca aşırı derecede gaz birikimi meydana gelmektedir.

Apandisit bağırsak Bölgesi’nin başlangıcında olduğunda bazı kişilerde kabızlık baş gösterebilir böyle durumlarda tuvalete gitme ihtiyacı duyacaksınız, Tuvalete çıkmanız  Ağzınızı daha da şiddetlenir edecektir.Herkeste aynı belirtiler olmasa da kişiye göre bitkinlik yorgunluk mide bulantısı ve kusmaya kadar gidebilmektedir siz gidemeyecek durumda olsanız hemen birisinden sizi hastaneye götürmesini rica edebilirsiniz.Saymış olduğumuz biletlerin dışında farklı belirtilerde olabilmektedir,Mesela özellikle çocuklarda yetişkinlerde de bu olmaktadır Ağrı hissettikten sonra ateşli hastalık Geçiriyor musunuz hissine kapılırsınız.

 • Neden Apandist Hastası Olunur.?Kabızlığa yol açacak ürünler tüketip seviyorsanız bunları azaltmaya bakın.Lifli besinler tüketmeye çalışın.
 • Kabız olmamaya dikkat edin,
 • Belli zaman aralıklarıyla vücudunuza detoks uygulayınToksinler:Apandisit Olmamak İçin Alınacak Tedbirler.Bütün hastalıkları tetikleyen sağlıksız ve düzensiz beslenme Apandisit problemini de tetikleyen önemli bir etkendir.

  Yalnız ben sağlıklı besleniyorum neden Apandisit problemim oldu diyemezsiniz,aslında herkes Apandisit hastası adayıdır.

  Tedbirler alabiliriz.

  Yazacağımız tedbirleri alarak hastalığın önüne geçmek mümkündür,

  Her gün sıvı tüketimini aksatmayınYoğurt ve kefir vücudumuzda bazı sağlıklı bakterilerin üremesini kolaylaştırır Bu da size hastalıklara karşı daha dirençli hale getir .

  Farklı etkili bir yöntem ise hem sağlık açısından hem de apandisit problemi oluşmaması için günlük sabahları çok sıcak olmayan bir su bardağına limon suyu katarak hazırlamış olduğunuz içeceği her gün tüketmektir.

  Probiyotik  ürünlerden faydalanın.Bağırsaklarımızda atık toksinler vardır bazı kişileri sindirme problemi bağırsak problemleri bulunmaktadır bağırsaklar sağlıklı bir şekilde çalışmadığı zaman sindirmeden oluşan enfeksiyon problemleri baş göstermeye başlar, bağırsakların normal çalışmasını engelleyen toksinler zamanla kabızlık problemi meydana getirir kabızlık yaşayan kişilerde Apandisit problemi çok daha fazladır.

 • En riskli Grup ise 08 yaş ile 30 yaş arası olan gruptur bu yaşlar arasında Apandisit görülme oranı yüksek bir olandır. Lenf bezlerinin büyümesi Apandisit sebeptir lenf bezleri biraz kafa karıştırıcı olabilir şöyle bir örnekle açıklayacak olursak akılda daha da kalıcı olur bademciklerim izi hepimiz bilmekteyiz bademcik şişmesi iltihap olması rahatsız edici bir durumdur lenf bezlerin büyümesi de aynı bu şekilde belirtiler gösterir.
Bu yazı 98 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun